Úspěšná koncovka dorostu srazila houževnaté Vítkovice

V posledním domácím nadstavbovém duelu přivítal dorost Energie tým Vítkovice Ridera. Přetahovanou o vedení odstartovali energetici, kteří otevřeli skóre. Vítkovičtí zvládli srovnat a následně šli do vedení. To jim vydrželo pouhých třicet pět sekund. Ve zbývajících dvou částech utkání vycházelo zakončení lépe energetikům, kteří skórovali pětkrát. Dorost Energie si ziskem plného počtu bodů upevnil první místo ve skupině o pořadí v play-off.
Extraliga dorostu, 18. kolo, so 2.3.2024, Karlovy Vary, KV Arena
HC VÍTKOVICE RIDERA
7:2
2:2, 2:0, 3:0
Branky a nahrávky: 06:06 Dyk (Tomek, Vrzal; 5/5), 13:54 Kůrka (Poizl; 5/5), 29:09 Tomek (Sedláček, Vrzal; 5/5), 32:49 Blažek (Dyk, Tomek; 5/5), 40:49 Záhejský (Kůrka, Blažek; 5/4), 49:04 Záhejský (Wardas; 5/5), 59:16 Poizl (Pelikán, Šilhan; 5/5) – 08:58 Lyčka (Hofman, Fojtík; 5/4), 13:19 Svozil (Drábek, Nazad; 5/5). Rozhodčí: Čamra – Kokrment, Baxa. Diváci: 68. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 38:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 7:2.
diváci68
HC Energie Karlovy Vary: Oršulák – Dyk, Gombár, Pelikán, Kůrka, Vrzal, Postl – Habla, Blažek, Wardas, Šilhan, Poizl, Záhejský, Sedláček, Kyncl, Tomek.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Špírek – Fojtík, Szarowski, Lyčka, Kisza, Vítek, Drábek – Zachariasz, Mareš, Rončka, Nazad, Svozil, Daněk, Plško, Šebesta, Sedlák, Man, Hofman.

Úvodní minuty patřily energetikům, kteří se hned přesunuli do útočného pásma, kde se o moment překvapení pokusil Šimon Šilhan. Ten se z nenadání objevil u hostující branky, ale gólman Ondřej Špírek postřehově zareagoval. Vítkovice se poté snažily udržet před karlovarskou svatyní, ale kotouče se zmocnil Petr Tomek, který ujel až k soupeřovo bráně. Odtud poslal přihrávku, které se ujal Kryštof Dyk, jenž si popojel k pravému kruhu, odkud v 6. minutě otevřel utkání střelou do prázdného prostoru branky. V čase 8:53 se otevřela trestná lavice na straně Energie, když si šel odpykat trest za podrážení Vít Záhejský. Tam se ale moc dlouho neohřál. Jen pět vteřin stačilo Rideře ke srovnání stavu, o to se postaral Dalibor Lyčka, kterému se po vhazování dostal kotouč na hokejku a před kruhem vystřelil prudkou ránu, která čistě skončila přímo v pravém rohu branky.

Hra se poté střídala ze strany na stranu. Do vedení se nakonec podařilo dostat Vítkovicím, díky Ladislavovi Svozilovi. Ten v čase 13:19 minutě dostal odražený puk od betonů pohotově za brankovou čáru. Karlovarská odpověď však přišla záhy. V čase 13:54 se podařilo lehce oklamat Ondřeje Špírka Pavlovi Kůrkovi, který následně z boku zakončil do sítě. Do konce třetiny měla více větších příležitostí Energie, ale vítkovickému gólmanovi se podařilo zneškodnit střely Víta Záhejského, Petra Tomka či Jakuba Kyncla.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se k větší příležitosti dostala i Ridera. Maxmilián Man ujížděl sám na Michala Oršuláka. Ten jeho střelu zblokoval a chvíli se nevědělo, kde puk skončil, nakonec ale dopadl k vnější straně branky. K další příležitosti se dostal Marek Hofman, který sám ujížděl na bránu. Jeho dělovka však skončila v náruči domácího brankáře. V polovině hry se nejprve pokusil zase na druhé straně zakončit Vít Záhejský, ale pokus vyhozením za sebe do horní části branky mu nevyšel. Ve 30. Minutě nakonec poslal svůj tým zpět do vedení Petr Tomek, který byl včas na správném místě. Vítkovický gólman byl zaměřen na Davida Sedláčka, který ale nabil právě na Tomka, jemuž se tak naskytl prázdný prostor, do kterého zakončil.,/p>

Na druhé straně se po chvilce pokusil zakončit Ladislav Svozil, ale střela po jeho úniku skončila odražena betony. Puku se tak ujal Kryštof Dyk, který nahrál na pomalu ujíždějícího Vlastimila Blažka. Ten ve 33. minutě ujel s Tomášem Sedlákem v zádech ze středního pásma na bránu. Soupeř mu však moc nepřekážel a podařilo se mu tak kotouč zavěsit pod víko. Do konce třetiny se více v útočném pásmu snažila držet Ridera. Michal Oršulák však zabránil střelám Ladislavovi Svozilovi, Adamovi Daňkovi či Michaelovi Nazadovi.

Hned v prvních vteřinách třetí části se pokusil zakončit Vít Záhejský, ale Ondřej Špírek jeho střelu zneškodnil. V čase 40:40 si za nedovolený zásah do hlavy nebo krku šel odsedět trest vítkovický Michael Nazad. K vidění byla podobná situace jako v první třetině, ale na druhé straně. Energetikům stačilo k pátému gólu jen devět vteřin přesilové hry. Do zakončení se v čase 40:49 chvilku po vhazování dostal Vít Záhejský, který z pravého kruhu propálil hostujícího gólmana. Nadále měla hru ve svých rukou Energie, která nepouštěla soupeře ke slovu. Naopak vytvářela útočné kombinace, která jim v 50. minutě přinesla šestou branku. Střelcem se stal opět Vít Záhejský, když se mu podařilo prokličkovat mezi soupeři v mezikruží a nejen je prostřelit, ale zakončit mezi betony.

Po této brance se Vítkovičtí semkli a snažili se udržet v útočné třetině. Pět minut před koncem se dostali do přesilové hry a v ten moment zkusili zariskovat a odvolali z branky Ondřeje Špírka. Početní výhodu se jim ale nepodařilo využít a po skončení karlovarského trestu nasadili svého gólmana zpět. Energetici si poté nadále hlídali kotouč a 44 vteřin před koncem si vystřelili sladkou tečku na závěr. Z vlastního pásma ujel David Poizl, který nechráněn se v klidu dostal na pravý kruh, ze kterého vymetl levý horní roh branky.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary):

Celkový výsledek, vzhledem k průběhu zápasu, se mi zdá pro Vítkovice trošku krutý. První polovinu jsme neměli úplně pohyb a Vítkovičtí byli nepříjemní a obětaví. Ve druhé polovině jsme se lehce zvedli a dovolím si říct, že jsme měli trošku větší kvalitu v zakončení, což nakonec rozhodlo zápas.

Jan Vavrečka (HC Vítkovice Ridera):

Myslím, že 7:2 je hodně škaredé pro nás. Každopádně Karlovy Vary mají samozřejmě kvalitu. Podle mého názoru jsme byli třicet minut v zápase, ale druhá třetina rozhodla. Ve středním pásmu jsme udělali dvě chyby za stavu 2:2. Dostali jsme dvě branky a pak jsme se začali ztrácet. Každopádně kluci nedostali na zadek (úsměv), nebyli pochváleni, ale ocenili jsme jejich obětavou hru.